Loading...
Welcome to Anarcho-Punk.net community ! Please register or login to participate in the forums.   Ⓐ//Ⓔ

Türkiye'den anarko-punk yok mu?

Discussion in 'Türkçe (Turkish)' started by belA, Oct 12, 2009.

 1. belA

  belAMember Forum Member


  11

  0

  0

  Sep 15, 2009
   
  Türkiye'de zaten sahne kötü ama kendimi bu kadar da tek hissetmek istemiyorum yok mu Türkiye'den veya türkçe bilen kimse? :/
   

 2. ungovernable

  ungovernableAutonome Staff Member Uploader Admin Team Experienced member


  4,362

  78

  24

  Aug 21, 2009
  Male, 35 years old
  Canada Canada
  I'm jumping on the opportunity to say we still need to translate this text to turkish:
  viewtopic.php?f=5&t=2

  If anyone want to do it, we would appreciate!

  Thanks and welcome to all our present and future turkish-speaking members!
   
 3. belA

  belAMember Forum Member


  11

  0

  0

  Sep 15, 2009
   
  ok i'll translate in several days :rock:
   
 4. rE sIs Tanz

  rE sIs TanzActive Member Forum Member


  31

  0

  0

  Oct 27, 2009
   
  Hi there,

  well, first of all I have to admit that I am not in hopes that there are going to come around any "only-Turkish" speaking fellows of Anarcho Punk since there was not even a real punk scene in Turkey, aside an anarcho punk movement...But maybe there is (now) and I haven't heard and seen anything of it yet..(Am I blind and deaf?). Well, let's just say hope never dies (a stupid expression I do not like at all actually-however)..
  Punks in the 90'ies (when I was in the scene) were mere a bunch of junkies who associated being punk with being only "nonsense-anti-being" (I couldn't find any right expression now): dressing up like punks and showing a punkish attitude.
  I was myself singing for a while in a girl punk band called Tampon in 95, unfortunately our members were all on heroin and being punk for them was just an attitude of rebelling in a certain fashionable way. So, Tampon was just a short adventure only...Nothing worth about to mention actually besides the fact that I performed one gig with them and after the show the amount of money we got was spent on heroin..which I was NEVER into.
  I got into punk and anarcho punk in Germany, where I was born and grew up. Slime is still for me one of the greatest bands ever, the first punk band I listened to. And Conflict just blew off my mind when I listened to it....

  I haven't listened to any music for about 7 years due to some radical changes in my life and have started it up again for a few months again. Very curious what's around and how anarcho punk of 2010 sounds like...

  As for the translation I could help you belA (affliction). I am a translator in Tlaxcala, http://tlaxcala.es/ the network of translators for linguistic diversity. A great initiative and a very unique anti-imperialism movement.

  Love & Peace & Anarchy!
   
 5. JunkieSeahorse

  JunkieSeahorseMember Forum Member


  18

  0

  0

  Oct 28, 2009
   
  merhaba BelA!
   
 6. noisensured

  noisensuredNew Member New Member


  4

  0

  0

  Nov 1, 2009
   
  selam
   
 7. JunkieSeahorse

  JunkieSeahorseMember Forum Member


  18

  0

  0

  Oct 28, 2009
   
  hoş geldin abi :)
   
 8. rE sIs Tanz

  rE sIs TanzActive Member Forum Member


  31

  0

  0

  Oct 27, 2009
   
  ii ya. baya bi kalabalıklaşmaya başladık. süper! :ecouteurs:
   
 9. pis pAnk

  pis pAnkNew Member New Member


  4

  0

  0

  Nov 4, 2009
   
  pis punkla ortalığı biraz karıştırmak isteyen var mı aranızda?
  beni burdan "attılar" biliyor musunuz? yani, nereye gitsem abi, ya sansürleniyorum yada atılıyorum, ve bu da bana kesinlikle doğru yolda ilerlediğimi gösteriyor.
  batı ve batılılar ırkçıdır ve kendilerini daima üstün görürler. batıyı ve batılıları çok iyi bildiğimi ve iyi tanıdığımı iddia etmekten asla çekinmem çünkü orası evimdi, doğduğum büyüdüğüm yer, konuşmaya ve düşünmeye başladığım yer, evimdi ama yurdum diyemem, yurdum asla olmadı. kendilerini anarşist ve punk olarak tanımlayanlarda bile bu duygular hakim, gerçi benim punk arkadaşlarımın hiç birinde böyle bir tavır görmemiştim, tam tersi, beni yabancı olduğum için daha da çok severlerdi ve yabancı olana karşı saygı duyarlardı, almanyadaki punk ve anti faşist otonomlar kuzey amerika ve diğer ingilizce konuşulan bölgelerden biraz farklı zaten, ama belki orda bile ortam değişmiştir artık, 11 eylül saçmalığı ordaki anti faşistleri de etkilemiştir, bilmiyorum.....buradaki insanların bin laden ve bu islam=terör uydurmasına (ki batıda aydınlanmış herkes tarafından bunun batının bir oyunu olduğu biliniyor) kandıklarını görmek beni oldukça ürküttü. müslüman olmasam bile emperyalist güçlerin tezgahladığı bir tuzak olduğundan bihaber bir vatandaş olurdum herhalde. bunu bilmeyen mi kaldı diye düşünüyordum valla ve bilmeyenler de varmış gerçekten.
  eşcinselliğe karşı tek bir kelime etmedim, sadece kendimi asla eşcinsel bir erkeğin yerine koyamiyacağımı ifade ettim, ve bu benim ifade tarzım: erkek olsam ve bir penisim olsa onu asla bokumun çıktığı bir deliğe sokmam ve cinsel ilişki esnasında organıma bok sürmem ve götümü siktirmem dedim. ne var bunda? mecburmuyum böyle bir şey istemeye? yani bugün artık o aşamaya gelinmiş ki, götün siktirmek istemiyorsan ve bunu açıkça söyluyorsan homofobik oluyorsun. ben aylarca bir gay ile aynı evi paylaştım, bir sürü gay ile tanıştım vs. kalkıp asla bir eşcinsele saldırmam ama onun suratına da aynı şeyi söylerim, o da buna herhalde "eyvallah" der, ve beni bunu söylediğim için yargılamaz herhalde. bu kadar açlık, sefillik yaşanırken, bu kadar haksızlık yapılırken ve masum insanlar öldürülürken ve onlara eziyet edilirken birbirnin götünü sikenleri kalkıp savunmam yada onların birbirlerini sikmeleri için mücadele etmem bana nedense çok ters geliyor. kim kimi nasıl düzerse düzsün abi, beni ilgilendirmiyor. onlar için düzüşme "cennetleri" (Allah af etsin bu tabiri kullandığım için) bile var bu yeryüzünde (sex siteleri, degileri, dükkanları, hatta fuarlar bile varmış artık!), istedikleri gidip hayvanca içgüdülerini (bunu aşağılamak amacıyla söylemiyorum) ki aşksız seks bence insani değil-bu benim şahsi düşüncem, nerde nasıl tatmin etmel istiyorlarsa etsinler ama benden punk yada anrşist olarak kendimi adlandırdığım için bunu desteklememi beklemesinler.
  benim derdim adaletsizlikle, ve zulme uğrayan mazlumları daha da ezmek isteyen sistemle. kim kimi sikiyor beni ilgilendirmiyor!
  ama güzel ilhamlar verdi bu dostlar bana:

  "Bush muş obama dinlemem
  Amerika mı? Dikerim!
  Hepsine bir düz giderim!
  Irak’ta katleden? Amerika!
  Afganistan’da katleden? Amerika!
  Şimdi Pakistan’da katleden? Amerika!
  Terörist dedikleri ta kendileri
  Batı mı? Vahşi onların efendileri
  Saysana bi ardında bıraktıkları leşleri
  Kan akıtmaya doyamayan? Amerika!
  Çocuk ve kadın gebertmekten vaz geçemeyen? Amerika!
  Dehşet ve ölüm saçan kim? Amerika!"

  bi kaç bi şi daha yazdım dün ve bugün, kafamda müzik te oturuyor.
  bence şu "onlar bizden daha iyiler" duygusundan sıyrılmalıyız. bir rekabet ve yarışa dökmek için demiyorum ama daha iyi olduğumuzu bilmeliyiz ve bildirmeliyiz. mevcut sistemi kaynağı batı'dır ve onun inşa etmiş olduğu değerler sistemidir. ve biz doğuluyuz kardeşim, ve doğu insanlığı, güzelliği, hoşgörüyü, maneviyatın zenginliğini temsil eder. kendini materyalizme bütünüyle teslim etmemiş olan bir kültürün içinde ve o kültürü yaşıyoruz biz. ve bence batıdaki kardeşlerimizin, ki biz kardeşlerimiz olarak görüyoruz, onlar gibi ya düşmanımız yada geri kalmış ve aydınlatılması gereken cahiller gibi değil, bizden öğrenecekleri bir şeyler var, bizim onlardan öğrenebileceğimiz hiç bir şey yok, gerçekten, inanın bana, benim bir almandan öğrenebileceğim hiç bir şey yok. felsefede bile ibni sina işi bitirmiş 10. yüzyılda. ancak bana katabilecekleri birşeyler vardır-öğretebilecekleri hiç bir şey yok ama. aslında öyle bir batı-doğu ayırımı yapmak yoktu kafamda ama burda yaşadıklarım bana onların kafalarında böyle bir ayırım olduğunu gösterdi, ve haklılar da, biz farklıyız. biz batılı değiliz. en azından ben değilim...ben ezen tarafında değilim. ben ezilenin yanındayım!

  görüşmek dileği ile
  istanbul'da olan ve birlikte bir şeyler üretmek isteyen "pislikler" varsa birleşelim derim
  eyvAllAh
   
 10. angrychair

  angrychairNew Member New Member


  2

  0

  0

  Aug 11, 2010
   
  Selam millet.
   
 11. kazmacılar

  kazmacılarMember Forum Member


  14

  0

  0

  May 7, 2011
   
  yeni grup kurduk. adı da frankenştayn. duymuş olun benden. selam bir de herkese :)
   
 12. bastardator

  bastardatorNew Member New Member


  1

  0

  0

  Sep 2, 2011
   
  yok mu bi şeyler çalan eleman takılalım
   
 13. lamelatonine

  lamelatonineNew Member New Member


  1

  0

  0

  Mar 18, 2013
   
 14. elahrairah

  elahrairahMember Forum Member


  24

  11

  0

  Dec 18, 2017
  Female
  Turkey Turkey
  hepiniz öldünüz mü